Wystawa „Miasto Nocą” Jacka Sadłowskiego

Uroczyście otwieramy wystawę: „Miasto Nocą”sadlowski_mini Jacka Sadłowskiego (na zdjęciu).
„Na każdym z prezentowanych kadrów staram się pokazać znane wszystkim miejsca ale widziane trochę inaczej. Zdjęcia robione po zmroku mają swój nastrój  i atmosferę. Dają możliwość pokazania ich w innym wymiarze (…)”. Tak w skrócie autor określa tematykę swojej wystawy, która będzie eksponowana w dniach 2.06 – 4.08.2014 w Galerii Ankara, przy ul. Partyzantów 49 w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorem wystawy w dniu 2 czerwca (poniedziałek) o godz. 18:00, a także mini wernisaż, będący zarazem uroczystym otwarciem wystawy. Wstęp wolny.

O autorze

Jacek Sadłowski. Gdańszczanin z urodzenia i z wyboru. Zapalony miłośnik fotografii, urzeczony możliwościami zatrzymania w kadrze aparatu emocji, nastroju, ulotności. Fotografuje od 2008 roku. Od kilku lat aktywny członek najstarszego w Gdańsku i jednego z najstarszych w Polsce stowarzyszenia fotografików – Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Brał udział w kilku plenerach fotograficznych oraz zbiorowych wystawach GTF-u m.in.: w Dworku Artura pod patronatem Gdańskiego Archipelagu Kultury, w Domu Uphagena oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Jego zdjęcia ilustrowały także różne wydarzenia i artykuły. Można je było zobaczyć w kilku serwisach internetowych m.in.: trojmiasto.pl, naszemiasto.pl – Oświęcim, Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego.

Niniejsza wystawa jest jego autorskim debiutem.

Ulubionymi tematami autora jest fotografia nocna – miasto po zmroku, tajemnica kryjąca się w ciemnych zaułkach, kontrasty, światłocienie i ich gra na architekturze. Bardzo często fotografuje też zawody sportowe (rajdy samochodowe) oraz szeroko pojętą tematykę lotniczą (samoloty, śmigłowce, pokazy lotnicze).

Od 2013 roku systematycznie prowadzi bloga: http://photojacek.blogspot.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wystawowe i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.