O Galerii

Galeria Ankara powstała w 2003 roku wraz z otwarciem profesjonalnego laboratorium fotografii cyfrowej Ankara w Gdańsku. Początkowo eksponowała zasoby pracowników, właścicieli i sympatyków Ankara (m.in.: Tadeusza Filipowicza), wkrótce spotkała się z zainteresowaniem członków Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej oraz Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, które łączyła wówczas osoba ś.p. Jana Gackowskiego. Z marszu rozpoczęła się seria wernisaży połączonych z wystawami członków stowarzyszenia, m.in.: Ryszarda Pajdy, Andrzeja Miklińskiego oraz wspomnianego Jana Gackowskiego. W 2005 roku w związku z przeprowadzką Ankara do nowej lokalizacji Galeria została czasowo zamknięta. Rzeczywistość pokazała, iż w nowej lokalizacji nie ma możliwości na reaktywację Galerii. Wiele projektów musiało trafić do szuflady na, jak się okazało, długie 8 lat (!).

Na ponowne otwarcie Galeria Ankara czekała do 2013 roku, w którym dzięki uprzejmości gospodarza – Ankara.pl – została ponownie otwarta. Aktualna działalność Galerii opiera się o prezentację autorów mniej znanych gdańskiej publiczności, a docenianych poza granicami naszego kraju. Plany na ekspozycje 2013 roku to również prezentacja młodych talentów, wybitnych absolwentów Szkół Fotograficznych Trójmiasta oraz laureatów konkursów fotograficznych. Specyficzna lokalizacja Galerii Ankara funkcjonowanie w jednej sali razem z profesjonalnym laboratorium powoduje, że wystawa ma okazję dotrzeć do szerokiej publiczności, która niejednokrotnie po raz pierwszy ma okazję skorzystać z możliwości obcowania ze sztuką w formie galeryjnej.

Zachęcamy autorów ciekawych zdjęć do kontaktu z nami. Zapewniamy fantastyczne warunki współpracy. W szczególnych okolicznościach pokrywamy pełne koszty ekspozycji. Ponadto zapewniamy prezentację autora aktualnej wystawy oraz wydruk materiałów informacyjnych. Przyłącz się do nas już dziś! Od tego może zacząć się Twoja fotograficzna kariera…

Napisz do nas

Dodaj komentarz