Jacek Sadłowski

sadlowski_miniGdańszczanin z urodzenia i z wyboru. Zapalony miłośnik fotografii, urzeczony możliwościami zatrzymania w kadrze aparatu emocji, nastroju, ulotności. Fotografuje od 2008 roku. Od kilku lat aktywny członek najstarszego w Gdańsku i jednego z najstarszych w Polsce stowarzyszenia fotografików – Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Brał udział w kilku plenerach fotograficznych oraz zbiorowych wystawach GTF-u m.in.: w Dworku Artura pod patronatem Gdańskiego Archipelagu Kultury, w Domu Uphagena oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Jego zdjęcia ilustrowały także różne wydarzenia i artykuły. Można je było zobaczyć w kilku serwisach internetowych m.in.: trojmiasto.pl, naszemiasto.pl – Oświęcim, Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego.

Ulubionymi tematami autora jest fotografia nocna – miasto po zmroku, tajemnica kryjąca się w ciemnych zaułkach, kontrasty, światłocienie i ich gra na architekturze. Bardzo często fotografuje też zawody sportowe (rajdy samochodowe) oraz szeroko pojętą tematykę lotniczą (samoloty, śmigłowce, pokazy lotnicze).

Od 2013 roku systematycznie prowadzi bloga: http://photojacek.blogspot.com

Dodaj komentarz