Paweł Kanicki

Stock Photograph. Syn oficera kawalerii konnej, oficPK_czb_i2e_oprera Armii Krajowej. Urodzony 15 stycznia 1945 roku, w samochodzie, w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego – na linii natarcia wojsk sowieckich i cofających się wojsk hitlerowskich. Fotograf zawodowy, wyszkolony w jedynym liceum sztuk plastycznych z wydziałem fotografii w Gdyni-Orłowie. Uczeń elit artystycznych wileńskich i lwowskich. Miłość do zawodu zawdzięcza swojemu ojcu oraz małżeństwu: profesorom Zdanowskim.

Przygodę z fotografią zaczyna w latach 60-tych, kiedy prowadzi dość ożywioną działalność artystyczną, bierze udział w konkursach fotograficznych, otrzymuje liczne medale i wyróżnienia.  W latach 70-tych zostaje etatowym fotoreporterem ilustrowanego, ogólnopolskiego tygodnika – “Panorama Północy”. Tworzy ilustracje, okładki, fotoreportaże, etc. W tym też okresie odbywa rejs “Darem Pomorza” z Danielem Passentem, fotografuje polskie łowiska w RPA i na Wyspach Kanaryjskich. W między czasie obsługuje reportersko Festiwal Piosenki w Sopocie. W latach 80-tych, w czasie podróży do Hiszpanii, w Hamburgu,  spotyka swoją przyszłą żonę, zakłada rodzinę. W Niemczech rodzi się córka, a później syn i tym samym Hamburg zostaje kolejnym etapem w życiu artysty.

W 1981 roku zaczyna współpracę z agencją TransGlobe Agency. Produkuje zdjęcia, reportaże i ilustracje do takich pism jak m.in.: Stern, Spiegel, Bunte czy High-Tech. W późniejszym czasie nawiązuje współpracę  z innymi, znanymi agencjami, m.in.: Jerrican-Paris, Picture Press, Image Bank New York, Photo Library London. Wraz z przyjacielem współrealizuje wystawę druków szlachetnych dla Berliner Bank w Hamburgu. Z okazji uroczystości o Gdańsku organizuje wystawę dla głównego ośrodka Polonii Amerykańskiej w Budynku Stanowym w Chicago.

Przez ostatnie 5 lat pracuje jako fotograf reklamowy dla dużej agencji reklamowej w Hamburgu. Jest członkiem stowarzyszenia dziennikarzy niemieckich, ale przede wszystkim  Obywatelem Polski.

Dodaj komentarz